Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Konkurs plastyczny na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze

Utworzono dnia 21.09.2017
Czcionka:
    Uprzejmie informujemy, że już po raz siódmy organizujemy konkurs plastyczny na plakat promujący rodzicielstwo zastępcze skierowany do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz gimnazjów Powiatu Hrubieszowskiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Hrubieszowskiego – Pana Józefa Kuropatwy. 
   Zasadniczym celem konkursu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego i zachęcanie do tworzenia rodzinnych form opieki nad dziećmi. Ponadto konkurs powinien przyczynić się do kształtowania postaw prospołecznych wśród dzieci i młodzieży – uczestników konkursu oraz do zwiększenia akceptacji społecznej dla wychowanków rodzin zastępczych. Plakaty mają odzwierciedlać pozytywne aspekty rodzicielstwa zastępczego i budować korzystny klimat społeczny wokół opieki zastępczej. 
    Praca zawierająca elementy graficzne i tekstowe powinna zostać wykonana dowolną techniką płaską na kartonie (format A3 lub A2), w orientacji poziomej. Na odwrocie pracy prosimy zapisać następujące dane: imię i nazwisko autora pracy, klasa, adres i telefon szkoły. Każdy uczestnik konkursu może przesłać jedną pracę. Prace mogą być nadsyłane indywidualnie przez uczestników lub przez szkołę.
    Uczestnicy Konkursu składają prace do dnia 24 października 2017 r. do godziny 15.30. Prace można dostarczać osobiście do siedziby PCPR (ul. Ceglana 58/1, 22-500 Hrubieszów, w godzinach 7.30 – 15.30) lub wysłać pocztą na ww. adres, odpowiednio zapakowane i zabezpieczone przed uszkodzeniem.
   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie rozstrzygnie konkurs dokonując wyboru najlepszych trzech prac konkursowych w dwóch kategoriach:
- klasy IV, V i VI szkoły podstawowej,
- klasa VII szkoły podstawowej oraz klasy I i II gimnazjum.
    Nagrodami dla laureatów w każdej kategorii będą upominki rzeczowe, a nagrodzone prace znajdą się w kalendarzu promującym rodzicielstwo zastępcze. Ponadto informacje o laureatach konkursu zostaną ogłoszone na lokalnym portalu internetowym.
Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w naszym konkursie i włączenia się w ideę promowania rodzicielstwa zastępczego.
 
Do pobrania:
Regulamin konkursu - POBIERZ
Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego - POBIERZ

Zegar

Kalendarium

Luty 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Polecamy