AKTUALNOŚCI, strona 4:
Informacja o Regionalnym Punkcie Diagnozy i Terapii FAS/FASD
Regionalny Punkt Diagnozy i Terapii FAS/FASD działa w Lublinie przy ul. Diamentowej 2. W Punkcie wykonuje się kompleksową i bezpłatną diagnozę, w zakresie Alkoholowego Zespołu Płodowego FAS, który jest wynikiem spożywania alkoholu w czasie ciąży oraz prowadzona jest terapia dla dzieci z diagnozą FAS/FASD w zakresie logopedii i integracji sensomotorycznej. Ponadto prowadzimy grupę wsparcia oraz grupę psychoedukacyjną dla rodziców i opiekunów dzieci z diagnozą FAS/FASD oraz konsultacje indywidualne. Oferta Punktu przeznaczona jest dla mieszkańców województwa lubelskiego. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z kompleksowej oferty pomocy dla dzieci z FAS/FASD. Zgłoszenie do RPDiT FAS/FASD nie wymaga skierowania.
Informacje na temat pracy Punktu można uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 5287667 od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-15.00.
Osoby chętne do skorzystania z pomocy Regionalnego Punktu Diagnozy i Terapii FAS/FASD powinny pobrać dokumenty znajdujące się na stronie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie www.rops.lubelskie.pl w zakładce o działalności RPDiT.
Terminy wizyt ustalane są telefonicznie po analizie dostarczonej dokumentacji, Jednocześnie informujemy, że w ramach prowadzonej działalności edukacyjno-promocyjnej jesteśmy otwarci na zaproszenia celem wygłoszenia prelekcji w zakresie skutków spożywania alkoholu w okresie ciąży oraz działalności Punktu. Profilaktyka jest jednym z najbardziej istotnych sposobów zapobiegania urodzeń dzieci z Alkoholowym Zespołem Płodowym.
Nabór wniosków - Aktywny Samorząd 2023
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie informuje, że od 1 marca 2023 r. rozpoczyna nabór wniosków na rok 2023 w ramach programu „Aktywny samorząd”. Wnioski w ramach programu można składać drogą elektroniczną (osoby posiadające podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP) za pośrednictwem platformy internetowej SOW (System Obsługi Wsparcia) pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/ lub w wersji papierowej wraz niezbędnymi do nich załącznikami, w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie pokój nr 7.
Więcej informacji oraz linki do pobrania wniosków TUTAJ
Dzień Ofiar Przestępstw 2023 r.
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2023 r.
IV edycja Projektu „SamoDZIELNI”
Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) rozpoczyna IV edycję Projektu „SamoDZIELNI”, którego celem jest pomoc dedykowana młodzieży w wieku 17-20 lat, pochodzącej z pieczy zastępczej, która wkracza na rynek pracy.
Projekt realizowany jest w formie zjazdów w Centralnym Domu Technologii w Warszawie, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności niezbędne do podjęcia pierwszej pracy...
czytaj dalej... na temat: IV edycja Projektu „SamoDZIELNI”Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym
Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie realizuje zadanie finansowane ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w zakresie Wsparcia i rozwoju instytucjonalnego systemu pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom poprzez utworzenie Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym dla jednostek niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku, w tym stowarzyszeń, fundacji, organizacji i instytucji na lata 2022-2025...
czytaj dalej... na temat: Sieć Pomocy Osobom PokrzywdzonymPFRON zaprasza na szkolenie z obsługi nowego systemu iPFRON+
PFRON zaprasza na szkolenie z obsługi nowego systemu iPFRON+. System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz...
czytaj dalej... na temat: PFRON zaprasza na szkolenie z obsługi nowego systemu iPFRON+Informator o Instytucjach i Podmiotach Realizujących Oferty dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie
Informator o Instytucjach i Podmiotach Realizujących Oferty dla Osób Stosujących Przemoc w Rodzinie
POWIAT HRUBIESZOWSKI
Hrubieszów 2021 rok
czytaj dalej... na temat: Informator o Instytucjach i Podmiotach Realizujących Oferty dla Osób Stosujących Przemoc w RodziniePowrót do zdrowia - powrót do pracy
„Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym
Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?
Praca, którą wykonywałeś jest dla Ciebie zbyt dużym obciążeniem i zastanawiasz się jakie zawody możesz obecnie wykonywać?
Zgłoś się do nas! Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nowe zatrudnienie.
Przed wystąpieniem choroby byłeś osobą samodzielną i aktywną, odnoszącą sukcesy. Teraz trudno Ci znaleźć pracę, a wiesz, że aktywność zawodowa ma istotny wpływ na proces zdrowienia. Skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych. Ośrodki mają charakter otwarty. Będąc uczestnikiem projektu możesz odwiedzać rodzinę w dni wolne od zajęć, a najbliżsi zostaną zaproszeni do ciebie na wspólny weekend połączony z zajęciami. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z pomocy specjalistów. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę.
Kto może wziąć udział w projekcie?
Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, a chcieliby zmienić tę sytuację - zdobyć zawód i podjąć pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.
Jak przebiega przekwalifikowanie zawodowe?
W trakcie realizacji programu rehabilitacji kompleksowej przebywasz w Ośrodku gdzie zapewnione masz zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym i pełne wyżywienie. Na rehabilitację kompleksową składają się trzy moduły: zawodowy, psychospołeczny i medyczny. W Indywidualnym Programie Rehabilitacji zostanie opisany sposób realizacji każdego z modułów. Zaplanowany czas udziału w programie to 16 tygodni oraz 4 tygodnie praktyk zawodowych w miejscu Twojego zamieszkania. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 8:00 do 18:00, ale nie dłużej niż 8 godzin dziennie, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Całość pobytu jest całkowicie bezpłatna.
Jeśli ze względu na stan zdrowia straciłeś jedyne źródło utrzymania będziesz mógł wystąpić o przyznanie stypendium rehabilitacyjnego, którego wysokość będzie uzależniona od Twojej frekwencji na zajęciach.
Po zakończeniu pobytu w Ośrodku będziesz mieć zapewnione wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, psychologa do momentu podjęcia zatrudnienia (lub uruchomienia działalności gospodarczej) i przez minimum 1 miesiąc po rozpoczęciu pracy.
Warunkiem sukcesu jest Twój aktywny udział w zaplanowanych zajęciach ze wszystkich modułów. Wykorzystaj swoją szansę i napisz historię swojego życia na nowo!
Jeśli chcesz wziąć udział w rehabilitacji kompleksowej dla osób po kryzysach psychicznych skontaktuj się z PFRON: ork@pfron.org.pl, tel. 22 50 55 600, 532 433 727.
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100083540401974
Materiał prasowy PFRON
czytaj dalej... na temat: Powrót do zdrowia - powrót do pracyInformacja
W dniu 4 stycznia 2023 r.(środa) porady prawne będą udzielane w godzinach od 12:00 do 15:00.
czytaj dalej... na temat: Informacja