Deklaracja dostępności
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowejzgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.hrubieszow.naszepcpr.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Brak opisów alternatywnych przy niektórych obrazkach i grafikach(np. w aktualnościach). Część z nich została dodana przed 23 września 2018 roku i nie ma prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebują Państwo do nich dostępu, prosimy o kontakt i wskazanie o które z nich chodzi i jak powinniśmy je dostosować.
- Brak mapy serwisu strony www.
- Na stronie znajdują się poruszające się elementy, których nie da się zatrzymać(zdjęcia budynku PCPR na samej górze strony).
- Część złożonych elementów graficznych nie posiada poszerzonych opisów alternatywnych np.: https://hrubieszow.naszepcpr.pl/pliki/plik/a4-a5-1609318064.pdf https://hrubieszow.naszepcpr.pl/pliki/plik/dl-1609318124.pdf https://hrubieszow.naszepcpr.pl/pliki/obraz/0001-1478071397.jpg )
- Nie wszystkie linki dokumentów będących do pobrania nie posiadają informacji o formacie i rozmiarze dokumentu do pobrania(np.: https://hrubieszow.naszepcpr.pl/dokumenty-do-pobrania https://hrubieszow.naszepcpr.pl/osoby-niepelnosprawne-realizowane-programy/aktywny-samorzad/aktywny-samorzad-2025/obszar-c-zadanie-5-2025 )
- Nie na każdej stronie został umieszczony nagłówek "h1" oraz nagłówki nie zawsze są zdefiniowane w odpowiedniej kolejności.
- Elementy graficzne nie zawsze mają poprawnie sformułowany atrybut "alt", gdyż część z nich została opublikowana w serwisie przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych(np. w dziale aktualności)
- Na stronie znajdują się błędne, przestarzałe znaczniki i atrybuty elementów HTML ( "_new" dla atrybutu "target", "align" dla "h3").
- W kodzie strony znajdują się elementy HTML służące prezentacji (w dziale aktualności, np.: https://hrubieszow.naszepcpr.pl/interwencja-kryzysowa ).
- Deklaracja DTD nie jest poprawie sformułowana w kodzie strony.
- NIektóre elementy HTML są używanie tylko do wprowadzenia zmiany wizualnej(w aktualnościach).
- Niektóre dokumenty nie są dostępne do pobrania cyfrowo i nie ma do nich dostępnej alternatywy - część z nich została opublikowana w przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej(np.https://hrubieszow.naszepcpr.pl/pliki/plik/a4-a5-1609318064.pdf https://hrubieszow.naszepcpr.pl/pliki/plik/dl-1609318124.pdf https://hrubieszow.naszepcpr.pl/pliki/obraz/0001-1478071397.jpg ).
Treści nieobjęte przepisami
- Część zdjęć, grafik, dokumentów została opublikowana na stronie przed 23 września 2018 r. i nie jest dostępna. Nie ma prawnego obowiązku dostosowania tych dokumentów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB). Raport z przeprowadzonej samooceny: Raport z samooceny strony PCPR Hrubieszów 03.03.2025 r. (pdf, 165 KB)
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Damiana Pastuszka- mailowo sekretariat@pcprhrubieszow.pl lub telefonicznie 846963777.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Dariusz Korneluk - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie,
- Adres: ul. Ceglana 58/1, 22-500 Hrubieszów,
- mail: sekretariat@pcprhrubieszow.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie
Parking
- Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.
- Parking jest bezpłatny.
-
Parking znajduje się przed wejściem do budynku, a także wzdłuż uliczki prowadzącej do siedziby PCPRu.
Pies asystujący
- Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.
- Pies musi mieć kaganiec. Nie dotyczy psów przewodników.
- Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Wejście do budynku
- Do wejścia prowadzą schody.
- Przy schodach znajduje się poręcz.
-
Obok wejścia znajduje się dźwig balkonowy dla osób niepełnosprawnych. Przy dźwigu znajduje się dzwonek mający na celu wezwanie pracownika do obsłużenia dźwigu
- Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 150 centymetrów.
- Drzwi musisz otworzyć ręcznie.
- Otwierają się na zewnątrz.
- Otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły.
- Drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
- Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
- Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
- Drzwi są przeźroczyste i nie są kontrastowo oznaczone.
- Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
-
Pracownik PCPR może wyjść do Ciebie i obsłużyć Ciebie na zewnątrz budynku
Przestrzeń za wejściem
-
Po korytarzu PCPR można poruszać się na wózku, nie ma progów, szerokość drzwi do pomieszczeń dostosowana jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach.
- Informacja rozmieszczenia pomieszczeń znajduje się w korytarzu przy wejściu głównym naprzeciwko drzwi. i jest wykonany w kontrastowych kolorach oraz dużymi czcionkami.
- Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
- Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
- Punkt obsługi wyposażony jest w pętlę indukcyjną.
- Blat jest obniżony i może do niego podjechać osoba na wózku.
Ciągi poziome
- Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
- Wszystkie korytarze są dostępne.
Pomieszczenia
- Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
Łazienka
- W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
-
Toaleta dla niepełnosprawnych dostępna jest przy gabinecie lekarskim Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, na prawo po wejściu do budynku
- Drzwi otwierają się na zewnątrz.
- Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
- Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
- Na ścianach są zamontowane poręcze.
- Przestrzeń manewrowa wynosi 130 centymetrów.
- Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego 2025 r. (pdf, 0,17 MB)