Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Turnus rehabilitacyjny tylko po szczepieniu lub z ważnym testem przeciw COVID-19

Utworzono dnia 18.05.2021

Jeśli planujesz wyjazd na turnus rehabilitacyjny, pamiętaj o wykonaniu testu w kierunku SARS-CoV-2. Jeśli poddałeś się szczepieniu, wyjedziesz bez dodatkowych warunków.

Osoby z niepełnosprawnościami, które chcą wyjechać na turnus rehabilitacyjny, muszą przedstawić negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2.

Skierowanie na test wystawi lekarz opieki zdrowotnej. Można też będzie uzyskać skierowanie na test, wypełniając formularz na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. Test należy wykonać nie wcześniej niż cztery dni przed terminem rozpoczęcia turnusu.

Wyjazd będzie znacznie łatwiejszy dla osób zaszczepionych przeciwko koronawirusowi, ponieważ wystarczy tylko potwierdzenie przyjęcia szczepionki.

Powyższe zasady obowiązują także opiekuna uczestnika turnusu, jeżeli konieczność jego obecności wynika z wniosku lekarza kierującego osobę niepełnosprawną na turnus rehabilitacyjny.

 

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 maja 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 905)

Nieodpłatne korepetycje dla dzieci z rodzin zastępczych

Utworzono dnia 19.04.2021

Informujemy, że wolontariusze Ruchu Polska 2050 prowadzą korepetycje dla dzieci umieszczonych w rodzinach zastępczych. Inicjatywa ta ma charakter apolityczny i polega na wspieraniu dzieci z rodzin zastępczych poprzez udzielanie im nieodpłatnych, zdalnych korepetycji ze wszystkich przedmiotów szkolnych. Obecnie w akcji bierze udział już ponad tysiąc zgłoszonych dzieci z całej Polski, wspieranych, przez ponad siedmiuset sprawdzonych korepetytorów.

Jak to działa?

Dla każdego zgłoszonego do projektu dziecka, na podstawie przedstawionego zakresu potrzebnej pomocy (klasa, przedmiot, ilość godzin) dobierany jest z naszej ogólnopolskiej bazy spełniający te kryteria korepetytor, który kontaktowany jest z rodziną.

W dalszej części wszelkie ustalenia, np. co do rodzaju użytego komunikatora, pory przeprowadzania zajęć, szczegółowego zakresu materiału itp. odbywają się na linii rodzina/uczeń – korepetytor. Wojewódzcy i powiatowi koordynatorzy są w kontakcie z rodziną i monitorują przebieg oraz poprawność prowadzonych zajęć.

Co ważne, równolegle do akcji udzielania korepetycji, w wielu miejscach w kraju, rodziny zastępcze są wspierane przez wolontariuszy poprzez szereg działań, jak np. pomoc w remoncie domu, organizacja pomocy rzeczowej, zorganizowanie zajęć karate dla dzieci i wiele innych. Koordynatorzy i wolontariusze korzystają stale z Portalu DomyDziecka.org, zgłaszając chęć wsparcia dla rodzin zastępczych w dziale "Chcę pomóc" oraz dostosowując swą pomoc na podstawie informacji o bieżących potrzebach, zamieszczonych w zakładce "Lista potrzeb".

Bliższych informacji udzielają pracownicy Sekcji pomocy społecznej, tel. 84 696 37 77.

Polski Bon Turystyczny

Utworzono dnia 14.04.2021

Skrócony czas pracy w dniu 02.04.2021

Utworzono dnia 01.04.2021

W dniu 2 kwietnia 2021 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

będzie czynne 

w godzinach 7:30 - 14:00

 

Więcej informacji: 

http://www.hrubieszow.naszepcpr.pl/bip/inne-akty-dokumenty-prawne/news/zarzdzenie-nr-4-2021-z-dnia-1-04-2021-r

Wesołego Alleluja!

Utworzono dnia 01.04.2021

Zdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

radosnego, wiosennego nastroju,

przy wspólnym stole

w gronie najbliższej rodziny

oraz

wesołego „Alleluja”

Życzą Dyrektor i Pracownicy 

Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie

czytaj dalej na temat: Wesołego Alleluja!

Nabór wniosków - Aktywny Samorząd 2021

Utworzono dnia 01.03.2021

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie informuje, że od 1 marca 2021 r. rozpoczyna nabór wniosków na rok 2021 w ramach programu „Aktywny samorząd”. Wnioski w ramach programu można składać drogą elektroniczną (osoby posiadające podpis elektroniczny lub Profil Zaufany na platformie ePUAP) za pośrednictwem platformy internetowej SOW (System Obsługi Wsparcia) pod adresem: https://sow.pfron.org.pl/ lub w wersji papierowej wraz niezbędnymi do nich załącznikami, w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie pokój nr 7.

Więcej informacji oraz linki do pobrania wniosków TUTAJ

czytaj dalej na temat: Nabór wniosków - Aktywny Samorząd 2021

Program Rehabilitacji Kompleksowej

Utworzono dnia 26.02.2021

Pozwól sobie pomóc, zgłoś się do Programu Rehabilitacji Kompleksowej!

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z początkiem 2021 roku wznowił rekrutację do projektu pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”. Wszystkie osoby zainteresowane podjęciem kompleksowej rehabilitacji mogą wziąć udział w kolejnym naborze, który realizowany jest w trybie ciągłym...

czytaj dalej na temat: Program Rehabilitacji Kompleksowej

Zegar

Kalendarium

Wrzesień 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Imieniny

Polecamy